Головна / Дім / Кімнатні квіти / Як доглядати за фіалками. Секрети квіткарів

Як доглядати за фіалками. Секрети квіткарів

як доглядати за фіалкамиРізноманітність фіалок вражає. Завдяки старанням квіткарів їх уже понад півтори тисячі видів. Загалом невибагливі, вони здатні цвісти майже цілий рік. Але чи часто ви бачите квітучі фіалки? А все тому, що багато хто не знає як доглядати за фіалками і порушує два найголовніших правила догляду за цими рослинами –  полив і підгодівля.

Звичайно, це далеко не все, що потрібно квітам, але при нашій тотальній завантаженості ми забуваємо саме про це. А фіалки люблять постійність, наші періодичні спроби реанімувати засохлі або залиті рослини не змусять їх цвісти.

Є ще кілька обов’язкових умов. Але їх дотримуватися простіше ніж ви думаєте, просто один раз наведіть лад на своїх підвіконнях, а потім час від часу переконуйтеся, що квітам комфортно.

Як доглядати за фіалками – почнемо спочатку.

Вибирайте для фіалки невеликий горщик, у великому і глибокому коріння будуть розвиватися швидше надземної частини, і ви навряд чи дочекаєтеся цвітіння. Землю краще придбайте в магазині, ту, що призначена для сенполій. Не забудьте про дренаж – для фіалок він обов’язковий.

Фіалки не люблять спеку і пряме сонце, тому вважають за краще західні і північні підвіконня. Оптимально 18-23 ° С – звичайна кімнатна температура, так що вам не доведеться докладати ніяких додаткових зусиль, але не забудьте захистити квіти від протягів.

Для рясного цвітіння світловий день повинен тривати 10-12 годин, так що восени і навесні, можливо, знадобиться підсвічування.

як правильно доглядати за фіалкамиУ спеку фіалки краще не обприскувати, а протирати листя мокрою ганчіркою або губкою. Цього цілком достатньо, щоб освіжити квітку. У холодну пору року краще взагалі не влаштовувати ніяких водних процедур, звичайно, крім поливу. Для цього придбайте лійку з довгим тонким носиком, щоб зручно було пробиратися під листя. Вода не повинна потрапляти в розетки і на листя, тільки під коріння і на землю навколо квітки. Ще можна лити воду в піддон, квітка сама буде брати її в міру необхідності, але в цьому випадку поливати її вам доведеться частіше і стежити за правильним підсиханням важче. Проміжки між поливами повинні бути рівними, але в залежності від сезону частоту поливу треба коригувати – від одного до трьох разів на тиждень.

Удобрювати фіалки необхідно раз на місяць, крім періоду спокою. Для фіалок підходять Уніфлор, Форте, Майстер, Сенполия Гуммі, Веселка, Ідеал.

Вперше фіалка зацвіте, коли їй виповниться рік. Періоди спокою залежать від клімату в квартирі. Якщо у вас всі вікна південні і влітку постійно жарко то ваші фіалки будуть відпочивати в червні-липні, а якщо в квартирі не жарко і сонце заглядає до вас на пару годин в день, квітів не буде в грудні – лютому. Якщо фіалка цвіте 9-10 місяців в році, значить, ви знаєте як доглядати за фіалками.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *