Головна / Дім / Як почистити срібло в домашніх умовах від чорноти?

Як почистити срібло в домашніх умовах від чорноти?

Як почистити сріблоПотемнів срібний хрестик або втратило блиск кільце – знайома проблема для багатьох власників ювелірних прикрас або інших срібних виробів. Однак не кожен знає, як почистити срібло правильно і ефективно, щоб повернути йому первісний вигляд власними руками в домашніх умовах. Адже причина плачевного виду срібних прикрас може бути найрізноманітнішою:

 • підвищена вологість;
 • посилене потовиділення;
 • використання косметичних засобів;
 • прийом медикаментів.

І, звичайно, не варто скидати з рахунків самий звичайний бруд, який при тривалому носінні незмінно забиває всі виїмки на виробі. Однак найбільш частою причиною потемніння металу є вплив речовин, що містять сполуки сірки. Ступінь зміни кольору залежить і від присутніх в сплаві срібла домішок міді – при окисленні саме вони змінюють колір прикраси.

На підставі цих фактів придумано і успішно використовується безліч найрізноманітніших методів чистки благородного металу.

Як почистити срібло від чорноти швидко і ефективно?

Для повернення виробам первісного вигляду застосовуються різні підручні засоби. І кожен впливає на благородний метал по-своєму, в залежності від природи забруднення та домішок які в ньому містяться. Найпоширенішими способами є наступні:

Як почистити срібло перекисом водню

Цей засіб використовується для чищення не тільки срібних виробів, а й золотих прикрас. Однак природа такого ефекту – хімічна реакція, яка може надати протилежну бажаній дію при вмісті в предметі сторонніх домішок. В результаті – замість красивого блиску можна отримати незмивні чорні плями. Тому при невпевненості в хімічному складі виробу від цього способу краще відмовитися.

Як почистити срібло нашатирним спиртом

Для надання улюбленій прикрасі первісного вигляду рекомендується використовувати розчин нашатирю в пропорції 1: 10 зі звичайною водою. Витримати виріб, в залежності від величини забруднення, протягом 30 хв. (Можна більше або менше). Після цього протерти м’якою губкою і висушити тканиною. Якщо цятки незначні, можна протерти їх змоченою в нашатирному спирті ганчіркою, потім промити водою і просушити.

Як почистити срібло содою

Для отримання миючого засобу необхідно розчинити в 2 склянках води соду (2 стол. л.), Після чого довести розчин до кипіння. У готовий засіб помістити срібні прикраси приблизно на 15 хв. Якщо забруднення слабкого ступеню, досить змоченою в розчині ганчіркою протерти виріб. Або спробувати відчистити його кашкою соди. Однак такий спосіб при інтенсивному застосуванні може стати причиною нанесення подряпин на поверхню срібла.

Як почистити срібло фольгоюЯк почистити срібло содою і фольгою

Спосіб аналогічний попередньому, тільки для посилення ефекту на дно ємності з розчином слід помістити шматок алюмінієвої фольги і вже на нього класти предмети які вимагають чищення. Буквально через 10-20 сек. після закіпання розчину виріб приймає первинний вигляд.

Як почистити срібло оцтом

Звичайний 9% оцет здатний видалити самі застарілі плями – варто потримати в ньому срібний предмет 15 хв., потім промити водою з наступним висушуванням.

Як почистити срібло зубною пастою або порошком

Для очищення підійде і зубна паста, найкраще без всяких добавок. Якщо використовується порошок, в нього досить додати трохи води. Чистити вироби з численними виїмками краще старою зубною щіткою, після закінчення слід добре промити срібну прикрасу від залишків пасти і ретельно висушити.

Як почистити срібло аміаком

Нашатирний спирт ви можете використовувати і в складі суміші: рівних кількостей перекису водню, рідкого дитячого мила, аміаку і води. Помістити в розчин забруднений предмет і витримати до повного очищення.

Як почистити срібло лимонною кислотою

Розчин лимонної кислоти (пропорція: 100 г на 2 стол.л. води) необхідно помістити на водяну баню, а після закипання покласти в нього виріб разом з невеликим шматочком мідного дроту. Витримати 15-30 хв. в залежності від швидкості очищення, після чого промити і висушити.

Важливо! При використанні будь-якого способу намагайтеся проводити процедуру дбайливо. Якщо срібний предмет став блискучим раніше зазначеного терміну, відразу ж припиняйте процедуру. Адже майже всі способи засновані на хімічних реакціях, а це значить, що хоча б на трохи виріб стане легше.

Як почистити срібний ланцюжок в домашніх умовах?

Легко і просто повернути срібному ланцюжку первозданний вигляд можна за допомогою різних розчинів, оскільки найефективніші протирання (оцтом або аміаком) можуть не дати бажаного результату. Адже деякі частини виробу важкодоступні і не піддаються чищенню. Дієвим способом є застосування наступного розчину: в 200 мл чистої води додати по столовій ложці аміаку і дитячого рідкого мила. Найкраще чистку проводити в банці з кришкою – аміак досить отруйний. Після розмішування в розчин слід помістити ланцюжок і закрити кришку. Буквально через 5 хв. ланцюжок стане як новенький.

Як почистити срібний хрестик самостійно

Срібний хрестик, як і ланцюжок, найбільш часто потребує очищення, оскільки знаходиться в контакті з поверхнею шкіри – постійного джерела різних виділень (поту, жиру). Перед хімічним впливом на предмет слід ретельно вимити його звичайним мильно-содовим розчином – можливо, він потемнів від звичайного бруду. Потім можна застосовувати кожен з вищеперелічених способів.

Важливо! Спочатку варто переконатися, що ваша прикраса – не з чорненого срібла, де потемніння в певних місцях є необхідним елементом дизайну. Застосовувати до такого виробу агресивний хімічний або інтенсивний механічний вплив не рекомендується.

почистити срібне кільцеЯк почистити срібне кільце від чорноти

У домашніх умовах легко навести блиск на кільце без дорогоцінних каменів. Попередньо варто видалити звичайні забруднення: пил, бруд, жирові виділення. Це можна зробити теплим мильним розчином з додаванням столової ложки аміаку на 1 л води. Якщо після цього чорнота залишилася, можна зробити наступні маніпуляції:

 • дві години вимочити кільце в підігрітому мильному розчині;
 • вимити його чистою водою і протерти сухою ганчіркою;
 • приготувати кашку з крейди і нашатирного спирту, допускається заміна крейди на зубний порошок;
 • втирати суміш в кільце м’якою тканиною до очищення;
 • промити водою і відполірувати сухою ганчіркою.

Важливо! Одним з найбільш доступних способів є чистка за допомогою картопляного соку. Можна зробити суміш з води і натертої картоплі або помістити дрібно нарізану картоплю в воду. При переході крохмалю в розчин він надає очищаючу дію на вміщені в рідину срібні предмети.

Як почистити срібні вироби з каменем (кільця, ланцюги, браслети)

Якщо в оздобленні присутні камені, чистка агресивними засобами може завдати їм непоправної шкоди. Тому під час процесу слід:

 • Користуватися тільки м’якими і щадними матеріалами, що забезпечують запобігання подряпин і пошкоджень. Це можуть бути м’яке ганчір’я, старі зубні щітки, які мають натуральну щетину, а також різні розчини.
 • Не застосовувати сухі порошки типу соди або крейди і навіть рідкими сумішами користуватися обережно.
 • Під час процесу очищення уважно стежити за станом прикраси і при досягненні необхідного ефекту тут же виймати предмет з розчину.
 • Після закінчення чищення обов’язково промити виріб водою і ретельно висушити.

Важливо! Однак якщо камінь коштовний або напівкоштовний, найкраще скористатися послугами ювелірного салону. Тут виріб гарантовано почистять без шкідливого на нього впливу.

Як почистити срібні монети: очищення від чорноти до блиску

Старовинні монети вимагають до себе особливого ставлення. Іноді навіть їх цінністю є особливі сліди віку у вигляді потемнілих плям. Тому початковий етап – сама дбайлива чистка за допомогою мильного теплого розчину. Слід дотримуватися кількох простих рекомендацій:

 • Не застосовувати агресивні хімічні засоби, особливо спочатку. В першу чергу варто спробувати соду і мильні розчини.
 • При застосуванні сухих речовин (соди або крейди) користуватися не зубною щіткою, а дрантям, найбільш щадним інструментом.
 • Коли перший етап закінчиться, визначити приблизну вартість виробу і після цього зробити висновок про подальші дії.
 • В процесі чищення не допускати зіткнення монет.
 • Високі або низькі t також є різновидом агресивного впливу, тому такі способи краще виключити.

Важливо! Якщо ви не в силах визначити вартість срібної монети, зверніться до послуг фахівця. Адже для багатьох старовинних монет саме їх плями становлять особливу цінність.

Як почистити позолочене срібло: чистка нальоту і оновлення

Вироби з позолотою вимагають уважного ставлення – адже цей шар легко стерти при неналежному поводженні. А саме він надає прикрасам особливу цінність і своєрідну красу. Для чищення позолоченого срібла необхідно:

 • Як предмет догляду використовувати тільки суху м’яку замшу.
 • Попереднє замочування в теплому мильному розчині – обов’язковий етап процесу. Потім можна скористатися будь-яким рідким розчином з вищенаведених способів.
 • Гарного результату можна досягти при протиранні спиртом або горілкою.
 • Після закінчення процесу слід ретельно вимити виріб за допомогою води і насухо витерти замшею.

Важливо! Позолочене срібло вимагає ретельного і частого догляду, оскільки при відсутності уваги воно стає тьмяним, темніє і з’являється чорнота. І повернути йому первинний вигляд буває досить проблематично.

Дивіться також

як візуально збільшити кімнату

Візуально збільшити кімнату можливо!

Візуальне збільшення кімнати – досить поширений прийом, який допомагає жити в комфортних умовах, витрачаючи при …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *