Головна / Фінанси / Що таке фінансова подушка безпеки та як її сформувати без особливих зусиль?

Що таке фінансова подушка безпеки та як її сформувати без особливих зусиль?

Фінансова подушка безпеки, або народною мовою “заначка”  – це грошовий резерв, який при необхідності може покрити від 3 до 6 місяців витрат життя вашого і тих, хто від вас залежні (сім’я, кіт). Резерв має бути ліквідним, тобто в легкій доступності. Тому строкові депозити, нерухомість чи інші інвестиційні інструменти сюди не підходять. Найкраще роль фінансової подушки виконує готівка, або депозит з можливістю дострокового розірвання без втрати відсотків. Іншими словами, “заначка” – це не інвестиційний інструмент; це тло, на фоні якого ми можемо приймати свої інвестиційні рішення з меншим страхом чи ризиком. Чому? Тому що якщо щось піде не так, у вас буде принаймні достатньо резерву – як фінансового, так і часового, щоб знайти нову роботу/відкрити новий бізнес або просто перевести дух. 

Як же сформувати свою подушку безпеки? В першу чергу треба знати свої середньомісячні витрати. Для цього найкраще поділити свої річні витрати на 12. Адже, місяці бувають різні, і щоб покрити всі можливі випадки, ми виводимо середнє. Потім множимо те, що отримали на 3 (мінімум). Це і є та сума, яку необхідно мати “недоторканною”. У моєму випадку получилася сума в 30 тисяч грн, щоб покрити витрати на 3 місяці. 

Другий крок – це почати відкладати спеціально для подушки. Якщо є можливість, то можна відкласти всю суму одразу, або ж розбити на кілька сум. Та найлегше – це просто відкладати у заначку 10% свого доходу. Зазвичай, це навіть не помітно. Але за рік-два стабільного відкладання можна дійти до цілі. Такий метод обрала і я. А поки я все ще йду до своєї цілі в 30 тисяч грн заначки, бажаю і Вам розпочати наповнювати свою фінансову подушку.   

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *