Головна / Краса та здоров'я / Жіноче здоров'я / Коли подружжю можна займатися коханням після пологів

Коли подружжю можна займатися коханням після пологів

Після народження дитини жінці деякий час забороняється займатися коханням. Та все ж таки, коли можна займатися коханням після пологів? Потрібен певний період для відновлення фізичних і емоційних сил. Заборона на секс обумовлена такими причинами:

 • коли можна займатися коханням після пологівУ післяпологовий період відбувається очищення і загоєння матки, на що вказує тривала кровотеча (від 30 до 60 днів). В цей час в матці відбувається заростання тієї частини, до якої кріпилося плодове місце. Акушери-гінекологи не рекомендують займатися сексом до закінчення такої кровотечі.
 • У процесі пологів можливі розриви і травми шийки матки і піхви. Деякі рани вимагають хірургічного втручання і породіллі накладають шви. Перед відновленням статевого життя варто відвідати гінеколога і переконатися, що відсутній ризик розходження швів. Навіть коли розриви зажили, а гінеколог дозволив займатися коханням, жінка буде відчувати дискомфорт, адже має свіжі рубці.
 • Навіть при відсутності розривів не варто поспішати з заняттями коханням – цілісність тканин в матці порушена. Велика ймовірність інфікування під час статевого акту, в важких випадках може розвинутися ендометрит.
 • Тільки одиниці готові до близькості і відчувають бажання відразу ж після пологів, але така реакція не є нормою. Природний інстинкт самозбереження і тільки що пережиті відчуття повинні стати потужною перешкодою.
 • У процесі пологів жінка переживає сильні болі, стає морально виснаженою, на проміжностях залишаються набряки, чутливість разюче відрізняється від тієї, що була до пологів. Тому не варто квапити природу, важливо, щоб мама могла відпочити стільки, скільки потрібно.
 • У неї повинна з’явитися не тільки фізична, а й моральна готовність. Саме тоді в жінки виникає природне бажання і інтерес до чоловіка, а секс приносить яскравіші відчуття, ніж раніше.

жінка відмовляє після пологівКоли можна займатися коханням після пологів – чому жінки відтягують інтимну близькість після пологів?

Здавалося б, з часу народження малюка пройшло вже багато часу, все зажило і можна починати статеве життя. Але жінка старанно уникає інтимної близькості, знаходить різні відмовки.

Розглянемо причини такої поведінки.

 1. Материнський інстинкт. Це настільки сильне почуття, що часом воно перекриває все інше і в буквальному сенсі затьмарює здоровий глузд. У перший час після народження дитини матуся повністю занурюється в пучину клопоту, забуваючи поїсти і поспати, не кажучи вже про інтим. Бажання і потреби чоловіка відсуваються на задній план і подружжя поступово віддаляється один від одного.
 2. Комплекси. Деякі жінки відчувають комплекс неповноцінності через зміни в зовнішності. Це зайві кілограми, розтяжки на шкірі, шрами. Можна назвати це захисною реакцією. Часом комплекси стають серйозною перешкодою на шляху до щасливого сімейного життя.
 3. Післяпологова депресія. По поверненню з пологового будинку настає такий собі «день бабака». Молода мама розуміє, що її життя кардинально змінилося і вже ніколи не стане колишнім. Почуття відповідальності та нові зобов’язання можуть сильно вибити її з колії.
 4. Постійна втома. Малюки бувають різні і деякі постійно вимагають уваги. Це відбувається як в денний, так і в нічний час. Крім цього ніхто не відміняв домашні справи: прання, прибирання, прасування, приготування. В такому випадку секс жодним чином не вписується в плани молодої мами.
 5. Годування груддю. В ході досліджень було доведено, що деякі жінки під час годування грудьми відчувають схожі з потужним викидом гормонів відчуття. Тому дама просто може не потребувати інтимної близькості з чоловіком.

Коли можна займатися коханням після пологів – обираємо правильний час

Відповідно до рекомендацій гінекологів статевого спокою слід дотримуватися протягом 1,5-2 місяців. Це обумовлено декількома факторами:

кохатися після пологів

 • заживають розриви і шви;
 • рубці стають менш чутливими;
 • виключається ризик інфікування;
 • відновлюється чутливість;
 • закінчується післяпологова кровотеча;
 • породілля стає психологічно готова до фізичної близькості.

Природно, що у кожної жінки свої індивідуальні особливості і швидкість відновлення. Однак не варто нехтувати цими правилами, адже від них залежить здоров’я молодої мами і благополуччя малюка.

Коли можна займатися коханням після кесаревого розтину

Багато чоловіків через необізнаність вважають, що після кесаревого можна жити статевим життям мало не відразу після виписки з пологового будинку. Однак те, що родові шляхи були не порушені, це ще не дає зелений колір до початку статевого життя!

У процесі пологів жінка перенесла справжнісіньку операцію, тепер на матці і на поверхні живота є шов, який повинен зажити до початку інтимних стосунків.

У разі невиконання припису лікаря, присутня ймовірність порушення цілісності матки, секс може спричинити сильну внутрішню кровотечу. Також можливе запалення матки внаслідок інфікування під час статевого акту.

Контрацепція після пологів – обираємо свій спосіб

Безпосередньо після народження дитини жінку відвідує панічний страх про можливість завагітніти в черговий раз. Багато ще в пологовому будинку клятвено завіряють оточуючих, що більше ні в кому разі не зберуться народжувати. Тому слід своєчасно подумати про контрацептиви.

 1. контрацепція після пологівНадійний варіант – регулярно приймати протизаплідні таблетки. Препарат призначається гінекологом індивідуально, не слід займатися самостійним вибором. З мінусів – таблетки необхідно приймати регулярно і ціна на препарат, як правило, не низька.
 2. Ін’єкція. Жінці вводиться доза гормонів, яка гарантовано не допустить ймовірність вагітності протягом деякого часу (близько 5 тижнів).
 3. Капсула з гормонами. Найдорожчий варіант контрацепції, але і одночасно самий довгостроковий. Після вшивання капсули з гормональним препаратом можна протягом 5 років не боятися завагітніти.
 4. Внутрішньоматкова спіраль. Найпоширеніший спосіб контрацепції, має відносно невисоку вартість. В матку встановлюється спеціальна спіралька, яка запобігає потраплянню сперматозоїдів до яйцеклітини.
 5. Презервативи. Гумові вироби не тільки зроблять секс безпечним, але й абсолютно не зашкодять дитині на грудному вигодовуванні.

Чи можна взагалі не оберігатися, адже місячних немає? Після пологів відбувається становлення гормонального фону, у зв’язку з годуванням грудьми місячні можуть тривалий час не відновлюватися. Але це не означає, що в цей час не можна завагітніти. З цієї ж причини не рекомендується практикувати перерваний статевий акт.

Правила поведінки після пологів

Незалежно від того, скільки часу минуло після пологів, важливо, щоб чоловік був вкрай уважний і терплячий під час близькості. Більше уваги слід приділити прелюдії, це налаштує жінку на правильний лад, вона встигне завестися і виробити природну змазку.

Не менш важливу роль відіграє правильна поза. Дама повинна повністю контролювати ситуацію, кут і глибину проникнення. Тоді при виникненні хворобливих або неприємних відчуттів вона зможе зупинити статевий акт. При відсутності природної змазки слід скористатися відповідним лубрикантом.

Необхідно звернутися до лікаря при сильному болі в процесі статевого акту, а також в разі відновленні кровотечі. Лікар зробить огляд, пояснить причину таких відчуттів і повідомить чи можна і коли можна займатися коханням після пологів. Можливо, знадобиться ультразвукове дослідження матки.

Дивіться також

як очистити кров

Поради як очистити кров в домашніх умовах

Дані аналізів крові служать важливими характеристиками, точно описують стан здоров’я людини, тому кожному важливо знати …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *