Головна / Краса та здоров'я / Жіноче здоров'я / Як робити масаж. Техніка та прийоми самомасажу

Як робити масаж. Техніка та прийоми самомасажу

самомасажМасаж буває різним: еротичним, спортивним, медичним … Не кажучи вже про всякі національні варіації: тайський, балійский, іспанський … Які прийоми масажу ви можете освоїти самі?

Масаж – це стародавнє мистецтво зцілення, яке передбачає тиск пальцями рук на специфічні чутливі точки на тілі. Натискаючи на різні точки з різною інтенсивністю, можна досягти прямо протилежних ефектів: люди, які страждають гіперактивністю, можуть використовувати масаж, щоб розслабитися; астенічні, стимулюючи відповідні точки, можуть підбадьоритися і зарядитися енергією. Масаж буває цілющим при невеликих грижах і болях у спині. Грижа часто заважає виконувати елементарні задачі, тому її лікуванням слід займатися продумано і наполегливо. Дізнатися тут про лікування міжхребцевих гриж.

Навіщо масаж здоровим людям

Масаж знижує м’язову напругу, покращуючи циркуляцію крові. Посилений кровотік забезпечує доставку більшої кількості кисню і поживних речовин до уражених областей.

Це дуже важливо для спортсменів: перенапружуючись, організм починає відмовляти, а масаж допомагає цього не допустити. Іноді під час тренувань виникають міні-травми м’язів – спостерігається деяка набряклість м’язових тканин. Масаж допомагає зняти ці прояви, одночасно стимулюючи кровообіг і сприяючи процесам загоєння. В цьому випадку масаж можна проводити або заздалегідь (до початку тренувань), або після. Масаж, зроблений до занять, є ефективною як робити масажпрофілактикою травм. Сполучна тканина, яка належним чином не розігрілася, більш схильна до розривів і розтягувань, тому шляхом масажу перед змаганнями ми зменшуємо ймовірність травмування. Масаж, виконаний після тренування, допомагає зменшити біль в навантажених м’язах і зберегти їх гнучкість, зменшуючи схильність до спазмів.

Як робити масаж – основні прийоми і правила

Існують три основні прийоми масажу: Стиснення – спосіб, при якому слід придавити м’яз до розташованої під ним кістки, розправляючи стислі м’язові волокна і посилюючи кровообіг. Вплив на тригерні точки – прямий натиск великим пальцем руки в зоні сильної м’язової напруги. Тригерну точку знайти неважко: при натисканні на неї ви відчуваєте виразну біль. При гострій або хронічній перевантаженості м’язів хворобливість може відчуватися навіть без натискання. Розтирання поперек м’язових волокон. Це основний прийом розігріву м’язів і активації в них кровообігу. Ці прийоми ви можете освоїти самостійно і використовувати для зняття напруги, наприклад, в шийно-комірцевій зоні або кінцівках. Щоб зробити масаж самому собі, в більшості випадків потрібні додаткові засоби: масажери, м’ячі та інші підручні матеріали.

Самомасаж

Якщо вам потрібно щось більше, ніж просто розім’яти больову точку, то врахуйте, що правильний напрямок самомасажу – від низу до верху. Тому починайте зі стоп.

Щоб позбутися від болю і набряклості стоп і гомілки (таке часто буває у людей, які почали займатися ходьбою або бігом), треба масажувати ступні або безпосередньо перед тренуванням, як робити масаж та самомасажабо в кінці дня, коли після масажу можна буде просто лягти спати.

Змастивши лосьйоном руку, натискайте великим пальцем руки на опуклу частину підошви близько пальців, потім такими ж натискуючими рухами промасажуйте зовнішню сторону стопи (5 хвилин).

Для того щоб знизити біль в гомілках, вам буде потрібна гімнастична стрічка (гумка). Закріпіть її петлею навколо ніжки шафи, наприклад. Сядьте на підлогу, витягнувши ноги. Підчепивши стопою стрічку, тягніть її на себе (15 повторень на кожну ногу).

Біль в колінних суглобах знімається витягуванням ноги в сидячому положенні. Стиснувши великий і вказівний пальці рук, натисніть зверху на колінний суглоб. Ви почуєте клацання колінної чашечки. Потім іншою рукою розітріть ногу під коліном.

Біль в сідницях після інтенсивних вправ на ноги знімається за допомогою тенісного м’ячика. Ляжте на бік, візьміть тенісний м’ячик і почніть катати його навколо сідничного м’яза. Знайшовши больову точку, притисніть м’яч в цьому місці на кілька секунд, потім перейдіть до наступної больової точки. Це допоможе послабити біль.

Шийно-комірцеву зону точно так же можна «прокатати» за допомогою м’яча. Ще ефективніше – лягти на спину, підклавши два м’ячі під лопатки, і покататися по них спиною.

Деякі прийоми можна здійснювати самостійно, проте для досягнення максимального ефекту і для зняття сильних болів слід звернутися до досвідченого фахівця.

Дивіться також

як очистити кров

Поради як очистити кров в домашніх умовах

Дані аналізів крові служать важливими характеристиками, точно описують стан здоров’я людини, тому кожному важливо знати …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *