Головна / Саморозвиток / Як жінці розпочати кар’єру в ІТ?

Як жінці розпочати кар’єру в ІТ?

Усім відомо, що ІТ – одна з найперспективніших галузей праці на даний час. Причому, не лише в Україні, але й у світі. Робота в ІТ має багато переваг, серед яких:

 • Зарплата прив’язана до долара;
 • Зарплата вище середнього;
 • Податки та навчання, необхідне по професії. зазвичай, оплачує роботодавець;
 • Соцпакет, який часто ширший за звичайний державний і включає в себе, крім стандартних відпустки та лікарняних, також і уроки англійської та відвідування спортзалу;
 • Корпоративна культура, де цінується ініціативність, креативність і чесність на противагу совдеповським пережиткам;
 • Можливість працювати з дому за необхідності (саме те, коли, наприклад, захворіла дитина);
 • Можливий перехід із галузі в галузь (наприклад, із тестера в Проджект Менеджери);
 • При переїзді закордон легко знайти роботу, бо ключові навики та принципи роботи більш-менш однакові усюди.

То що ж потрібно зробити, аби розпочати свою кар’єру в ІТ? А надто, якщо ти – жінка? Одразу хочу розвінчати міф, що всі жінки – нетехнічні, і тому про програмування можна навіть і не думати. Це не так. За свою кар’єру в ІТ я бачила успішних жінок і дівчат-програмістів. Проте, якщо все ж до вивчення коду душа не лежить, є інші професії в ІТ, де жінка може почувати себе цілком комфортно. Наведу список у порядку спадання “технічності”.

 1. Тестер, або спеціаліст з якості (QA). Ця людина перевіряє програму, написану програмістом і шукає в ній помилки. Ідеально підійде для людей, які люблять виправляти інших)). Необхідні знання для старту – добре володіння ПК, англійська хоча б на середньому рівні та загальне розуміння процесу створення програмного забезпечення. Чому я поставила її на перше місце за критерієм технічності – тому, що тестер іноді повинен змогти прочитати код, написаний програмістом. Це не є складно, і дуже швидко опановується.
 2. Бізнес-аналітик (BA). Ця людина виясняє вимоги до майбутнього програмного забезпечення у клієнта, описує їх в документації і передає технічній команді на розробку. Підійде для жінок, які люблять все вивідувати і проясняти, а також мають усидчивість та увагу до деталей. Необхідні знання для старту – англійська на рівні вище середнього, загальні знання про бізнес та процес розробки програмного забезпечення.
 3. Проджект менеджер (PM). Це людина, яка організовує роботу проекту, слідкує за вчасністю і якістю виконання задач клієнта, а також жонглює ресурсами – часовими, людськими, фінансовими – щоб це виконання забезпечити. Підходить для жінок, які люблять керувати, організовувати та брати на себе відповідальність, адже саме ця людина, зазвичай, несе основну відповідальність за успіх проекту. Необхідні знання для старту –  англійська вище середнього, досвід управління людьми чи проектами (необов’язково ІТ), розуміння процесу розробки програмного забезпечення.
 4. HR, або спеціаліст з відділу кадрів. Ця людина підбирає інших людей на роботу в компанії, а також слідкує за професійним розвитком та комфортом уже наявних працівників. Підійде для комунікабельної жінки, з хорошими навичками встановлювати та підтримувати відносини з людьми. По вимогах для старту – англійська (рівень залежить від специфіки компанії та позиції), розуміння основних напрямків ІТ галузі.
 5. Маркетолог, або спеціаліст з продажу. Цю професію називають по-різному, та й загалом є її кілька ланок-рівнів. Її суть зводиться до пошуку нових клієнтів та підтримки відносин з уже існуючими. Професія найменш технічна, та потрібне загальне розуміння продукту/послуг, які створює компанія, і ринку. В залежності від останнього, англійська може бути потрібна на досить високому рівні (якщо компанія зорієнтована на іноземний ринок), або мінімальна (якщо на місцевий). Підійде для жінок комунікабельних та наполегливих, які вміють вести переговори та добиватися свого.

Отже, це найтиповіші професії в світі ІТ. Гадаю, ви зауважили, що знання англійської потрібне практично всюди, тому обов’язково підтягніть її перш, ніж шукати вакансії. Також ознайомтеся з процесом розробки програмного забезпечення та основними напрямами розвитку галузі.

 

Впізнали себе в якійсь ролі? Тоді не зволікайте, шукайте відповідні вакансії у своєму місті та подавайте своє резюме. І нехай жінок в ІТ стає більше!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *