Головна / Сім'я та діти / Діти / Як навчити дитину сидіти

Як навчити дитину сидіти

як навчити дитину сидітиБагато батьків чекають з нетерпінням, коли ж, нарешті, навчиться сидіти їхнє улюблене чадо. Адже цей необхідний навик не тільки дозволяє маляті отримувати нові враження і пізнавати світ, а й полегшує життя дорослим. Однак перед тим як спробувати наблизити бажаний момент, мамам і татам потрібно вивчити питання про те, як навчити дитину сидіти, не заподіявши шкоди дитячому організму.

Коли дитина починає сидіти самостіно?

Не існує чітких норм того, коли дитина починає сидіти. Кожне немовля розвивається і росте відповідно до власного «плану», закладеного природою. Приблизний віковий діапазон, коли малюк може почати сідати самостійно, становить від 6 до 9 місяців. Деякі діти, в основному ті, хто рано роблять спроби сісти, вчаться сидіти поступово, періодично завалюючись на бік. Інші ж можуть сісти пізніше, але відразу впевнено, попередньо повністю зміцнивши необхідні для цього м’язи.

Коли дитина починає сидіти – Чи потрібно її стимулювати до сидіння

Якщо при відвідуванні лікарів у малюка не було виявлено будь-яких відхилень неврологічного характеру або проблем, пов’язаних з розвитком опорно-рухового апарату, дитина обов’язково сяде сама, коли його м’язи будуть до цього готові. Чим пізніше відбудеться вертикальне навантаження на хребет, тим корисніше це для спини і правильної постави.

Всі старання батьків навчити дитину сидіти занадто рано, коли незміцнілий організм ще не в змозі повноцінно освоїти цю навичку, в майбутньому можуть викликати у малюка серйозні проблеми зі здоров’ям, такі як сколіоз і деформація кісток таза. Не слід садити дитину, навіть на колінах у дорослого її потрібно тримати напівлежачи.

коли дитина сидитьСпроба посадити дитину завчасно, наприклад, обкладаючи її подушками, викликає стомлення слабких м’язів спини. В результаті хребет округляється, грудна клітка спирається на живіт для перерозподілу навантаження, що призводить до сутулості.

Важливо заохочувати не спроби дитини сісти, а активне повзання. Оптимальний варіант – коли дитина починає сидіти тільки після того, як навчиться добре повзати.

Як навчити дитину сидіти – Тренуємо і зміцнюємо м’язи

Не можна стимулювати дитину до сидіння, але можна і потрібно допомогти їй розвинути і зміцнити м’язи спини, шиї і преса за допомогою фізичних вправ. Для заохочення повзання, навчання якому швидше призведе до спроб сідати, потрібно частіше класти маля на живіт. Підводячись на руках, малюк активно тренує м’язи спини і зміцнює руки.

Відмінними методами зміцнення м’язів і загального оздоровлення організму є масаж і плавання. Проводити сеанси можна з самого народження малюка, але обов’язково під контролем фахівця.

Буває, що сидіти самостійно дитина ще не вміє, але робить активні спроби. Такого малюка важко утримувати в лежачому положенні, наприклад, під час прогулянки. Щоб задовольнити тягу дитини до пізнання навколишнього світу, можна на нетривалий час піднімати спинку прогулянкового візочка під кутом не більше 45 градусів.

Розвиток дитини в 6 місяців – Комплекс вправ

Наступний комплекс підійде для занять з дітьми, яким вже виповнилося півроку:

 • Протягнути дитині, яка лежить на спині, два пальця, щоб вона змогла за них вхопитися. У такому положенні малюк спробує підняти верхню частину тіла. Не потрібно сильно тягнути дитину на себе, треба лише злегка допомогти піднятися самостійно, але не більше ніж на 5 секунд.
 • Покласти малюка на живіт. Взявши дитину за розведені в сторони руки, підняти верхню частину тіла, злегка прогинаючи спину. Ця вправа добре зміцнює м’язи спини.
 • Поставити дитину на ніжки, при цьому вона не повинна на них спиратися своєю вагою. Однією рукою притримувати над колінами, іншою – під грудьми. Повільно нахиляти корпус малюка вперед до горизонтального положення, повернути у вихідну позицію. Повторити 7-10 разів. Нахили добре зміцнюють бічні м’язи живота і спини.
 • Покласти малюка на живіт і помістити перед ним іграшку на такій відстані, щоб дитині довелося до неї злегка потягнутися, щоб дістати рукою. Як тільки дитина візьме одну іграшку, дорослий кладе перед ним наступну. Вправа корисна для витягування і зміцнення хребта.
 • Повісити над ліжечком улюблені іграшки на такій висоті, щоб малюкові доводилося трохи підніматися, дістаючи їх.

коли дитина починає сидітиСтале сидіння – Комплекс вправ для дитини

Такі заняття підійдуть тоді, коли дитинає починає сидіти самостіно, для підвищення стійкості тіла в сидячому положенні.

 • Посадити дитину, схрестивши зігнуті в колінах ніжки (по-турецьки), спиною до себе, тримаючи його однією рукою за плечі або під грудьми. Легко і без натиску провести пальцями іншої руки по хребту крихітки зверху вниз, стимулюючи цим випрямлення спинки.
 • Притримуючи двома руками плечі дитини, що сидить в тому ж вихідному положенні (див. Вправу № 1), відвести руки і плечі малюка назад, випрямляючи таким чином хребет і піднімаючи голову.
 • Посадити дитину в початкове положення (див. Вправу № 1). Другий дорослий бере яскраву іграшку і, тримаючи її на рівні очей малюка, починає переміщати її в різні боки, злегка опускати і піднімати. Щоб стежити поглядом за іграшкою, крихітці доведеться піднімати, нахиляти і повертати голову. Завдяки цьому зміцнюються м’язи шиї.
 • Посадити малюка з випрямленими ніжками до себе обличчям, взяти його за руки і розвести їх в сторони. Злегка нахиляти дитину вперед-назад, в обидві сторони і по діагоналі. Дана вправа вчить утримувати рівновагу.
 • Нахиляти вправо-вліво дитину, що сидить в тому ж положенні (див. Вправу № 4). Коли тіло малюка нахилиться вліво, відпустити ліву руку дитини, що змусить дитину спертися на неї. Те ж саме повторити при нахилі вправо, тримаючи за ліву руку і відпускаючи праву. Ця вправа навчить спиратися на руки при сидінні.
 • Посадити дитину на край дивана, притримуючи його і звісивши ніжки малюка вниз. Покласти праворуч від нього привабливу іграшку. Вона повинна лежати трохи позаду, щоб дитині довелося повернути корпус трохи вправо, коли вона захоче її взяти. Повторити вправу, поклавши іграшку з лівого боку. Так малюк навчиться повертати верхню частину тіла при сидінні.
 • Пропонувати сидячому малюкові іграшки, тримаючи їх перед ним трохи далі відстані витягнутої руки і кожен раз на різному рівні. Щоб взяти іграшки, дитині доведеться нахилятися вперед і знову випрямлятися.

Як навчити дитину сидіти? Не слід квапити малечу сісти, якщо вона сама ще не робить таких спроб. Необхідно дати можливість здоровому малюку з досить укріпленими м’язами самостійно вирішити, коли він готовий буде сидіти. Завдання батьків полягає в створенні умов для правильного фізичного розвитку крихітки, а також у своєчасній консультації з фахівцями.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *