Головна / Сім'я та діти / Вагітність і пологи / Чи можна вагітним займатися коханням і як часто це робити

Чи можна вагітним займатися коханням і як часто це робити

чи можна вагітним займатися коханнямУ давні часи вважалося, що секс необхідний тільки для продовження роду. А значить, під час вагітності він точно не потрібен.На теперішній час багато чого змінилося, та чи можна вагітним займатися коханням? Сучасна культура і медицина зовсім не відкидають інтимне життя подружжя в період очікування дитини. Однак в деяких випадках вагітність і статеве життя не сумісні….

Деякі пари самі відмовляються від сексу під час вагітності, так як вважають, що це шкідливо і майбутній мамі, і малюкові. Однак боятися не варто: плоду сексуальні відносини батьків не шкодять, навпаки, вважається, що задоволення, яке мама відчуває під час занять сексом, сприятливо відбивається на дитині. При цьому він зовсім не знає і не розуміє, чим займаються його батьки. Однак для багатьох пар це велика проблема. Деякі не можуть займатися сексом, тому що вважають, що в ліжку їх вже не двоє, а троє. Але не треба розглядати майбутню дитину окремо від мами: вони поки єдине ціле. Часто чоловік з самого початку терміну виношування починає сприймати свою вагітну дружину тільки як «маму» і відмовляється від сексу, але вона насамперед жінка, і для неї інтимні стосунки можуть бути так само важливі, як і до вагітності.

Або ж, навпаки, зі страху нашкодити малюкові жінка відмовляється від статевих контактів. Ці страхи необгрунтовані: плід надійно захищений від будь-яких зовнішніх впливів шийкою матки, слизової пробкою, стінками матки і плодовим міхуром з амніотичною рідиною. До речі, навколоплідні води грають роль своєрідного амортизатора і поглинають поштовхи, тобто ваш малюк не відчуває ніяких дискомфортних відчуттів.

Також у майбутньої мами може просто не бути бажання займатися коханням. Справа в тому, що лібідо в період очікування дитини сильно змінюється.

У першому триместрі, особливо у жінок, які чекають свого первістка, лібідо слабшає по ряду причин: це і погане самопочуття (токсикоз, болі внизу живота, слабкість, підвищена стомлюваність і сонливість), і психологічний стан – хвилювання і страхи, пов’язані з новим незнайомим становищем, боязнь нашкодити дитині.

У другому триместрі відбувається розквіт психологічного та емоційного стану жінки. Ідуть багато страхів, нормалізується самопочуття, змінюється і стан статевих органів: збільшується приплив крові до них, від чого підвищується їх чутливість. Тому часто в період другого триместру лібідо у вагітних підвищується, вагітність і статеве життя стають більш яскравими. Викид гормонів радості ендорфінів у кров сприяє поліпшенню настрою майбутньої мами, а це сприятливо впливає і на малюка.

У третьому триместрі лібідо нерідко знижується, жінка частіше відчуває дискомфорт через зростаючий животик, наборір ваги, появу набряків, їй може здаватися, що вона перестала бути привабливою.

Чи можна займатися коханням під час вагітності, ваш акушер-гінеколог в будь-якому випадку вирішує, виходячи з індивідуальних особливостей протікання вашої вагітності – не варто ставити собі діагнози самостійно, без лікаря. Однак про можливі ситуації, під час яких доведеться обійтися без сексу, потрібно знати кожній майбутній мамі.

Вагітність і статеве життя: небезпечні періоди
Навіть якщо вагітність проходить добре, і ваш лікар в цілому не проти інтимного життя при вагітності, все ж є терміни, коли від нього краще відмовитися. Особливо це стосується жінок, які очікують свого першого малюка. Перш за все, критичним вважається перший триместр вагітності. До 7-го тижня акушерського терміну (він вважається від першого дня останньої менструації) сексом при вагітності краще не займатися з простої причини – місце кріплення плода, хоріон (згодом з нього утворюється плацента), ще не сформовано повністю, він дуже слабкий, і при сильних скороченнях матки є високий ризик його відшарування. Це може загрожувати викиднем.

Чи можна займатися коханням на 9 місяці вагітності

Чи можна займатися коханням на 9 місяці вагітностіШироко поширений міф, що варто обійтися без сексуальних контактів після 36-го тижня вагітності (8 місяців). Навпаки, за 2-3 тижні до пологів в матці і шийці матки починають відбуватися певні зміни, які готують родові шляхи до пологів, шийка «зріє»: коротшає і стає більш м’якою. А речовини, які містяться в спермі чоловіка (простагландини), сприяють підготовці шийки матки до процесу пологів. отже, тепер ви знаєте, чи можна займатися коханням на 9 місяці вагітності.

Оргазм під час вагітності здатний викликати маткові скорочення, для підготовлених родових шляхів це може послужити поштовхом до початку родової діяльності, але якщо шийка матки ще не дозріла, то скорочення матки через оргазм не здатні викликати передчасні пологи.

Також після 38 тижнів вагітності секс не рекомендується тим майбутнім мамам, які планують народжувати за допомогою кесаревого розтину. Простагландини, які містяться в спермі чоловіка, здатні разм’якшувати шийку матки, і це може спровокувати мимовільні пологи. Для більшої безпеки варто оберігатися за допомогою презерватива.

Крім того, якщо на матці є рубець від попереднього кесаревого, до останніх тижнів вагітності він часто сильно стоншується, і статевий акт може погіршити ситуацію.

Вагітність і статеве життя несумісні за медичними показаннями

Існують причини, коли лікар може дати майбутній мамі рекомендацію утриматися від сексу.

Багатоплідна вагітність
Багатоплідна вагітність (двійнею або трійнею) проходить, як правило, важче, ніж одноплідна, під час неї тиск на матку і без статевого життя завжди дуже сильний. І найчастіше жінці після 20 тижнів вагітності варто або обмежити, або виключити статеве життя в будь-якій її формі. Це питання також вирішується в індивідуальному порядку з лікуючим лікарем.

Ускладнення вагітності

Від сексуального життя потрібно повністю відмовитися, коли вагітність ускладнена такими станами, як:

  • істміко-цервікальна недостатність (вкорочення, розкриття шийки матки), в тому числі після корекції шляхом накладення швів на шийку матки або після установки акушерського пессарія (пристрою, що підтримує матку в певному положенні) – високий ризик передчасних пологів;
  • низьке розташування або передлежання плаценти – великий ризик кровотечі і відшарування плаценти;
  • часткова відшарування плаценти;
  • підозра на підтікання навколоплідних вод або порушення цілісності плодового міхура –
    високий ризик внутрішньоутробної інфекції та передчасних пологів;
  • запальні захворювання статевих органів, (наприклад, бактеріальний вагіноз, герпес, хламідіоз); загроза самовільного викидня або передчасних пологів.
  • Також відносним протипоказанням може бути звичне невиношування вагітності (викидні в минулому), проте все залежить від причини виникнення такої проблеми – тому важлива консультація лікаря.

Венеричні захворювання під час вагітності

При наявності у вагітної жінки (або у її партнера) інфекцій, що передаються статевим шляхом (трихомоноз, герпес, гепатит, хламідіоз, гонорея, сифіліс, ВІЛ та ін.), Необхідно дотримуватися статевого спокою. По-перше, щоб ці інфекції не проникли до шийки матки і плоду. Це може викликати внутрішньоутробне зараження малюка і, як наслідок, спровокувати передчасні пологи, крім того, в подальшому стати причиною безпліддя, а також викликати появу у дитини таких патологій, як пошкодження головного мозку, сліпота, пневмонія і багатьох інших. По-друге, від сексу краще утриматися, щоб не заразити партнера або не заразитися від нього.

Також повинні бути виключені статеві контакти під час процесу лікування венеричних інфекцій. При цьому презерватив, який багатьом здається дуже надійним методом контрацепції, може не допомогти, якщо несподівано порветься. Тому краще відмовитися від статевих контактів зовсім.

Вагітність і статеве життя: зелене світло

Давайте розберемося, в яких випадках вагітним жінкам можна займатися коханням? Тут все дуже просто: якщо жінка здорова і її вагітність проходить без ускладнень, від інтимної близькості можна не відмовлятися. Проте при цьому важливо дотримуватися ряду умов:

Пози під час вагітності для заняття коханням

Пози під час вагітностіЗаймайтеся коханням в зручних для майбутньої мами позах, виходячи з її відчуттів. Місіонерська поза не протипоказана, але, звичайно ж, важливо не тиснути на живіт. Найбільш вдалими позами буде поза на боці, так як вагітні жінки, лежачи на спині, часто відчувають хворобливі відчуття в спині і запаморочення, у них відзначається зниження тиску (синдром портальної вени.) Він виникає через те, що матка при такому положенні вагітної жінки може віджимати нижню порожнисту вену, що рефлекторно викликає зниження тиску, а звідси і неприємне самопочуття. Можна спробувати і позу наїзниці, і колінно-ліктьову позу, в яких жінка може сама контролювати глибину і інтенсивність статевого контакту.

Не рекомендується стимулювати соски: це рефлекторно сприяє великому викиду окситоцину і пролактину в кров і може сприяти матковим скороченням.

Статевий акт не повинен бути тривалим, крім того, він повинен бути спокійним, неквапливим і максимально ніжним.

Також не варто терпіти будь-який дискомфорт або больові відчуття. У таких випадках краще спробувати змінити позу.

Після статевого акту (і тим більше оргазму) вагітній жінці не варто відразу підхоплюватися і займатися справами. Необхідно розслабитися і просто полежати хоча б хвилин 20-30, щоб матка перестала скорочуватися, оскільки після оргазму скорочення особливо активні.

Якщо після статевого акту вас турбують больові відчуття внизу живота або в попереку або з’являються кров’янисті виділення, необхідно якомога швидше звернутися до лікаря. Варто зазначити, що у жінки з ерозією (ектопією) шийки матки після інтимної близькості можливі незначні кров’янисті виділення зі статевих шляхів, вони не загрожують перебігу вагітності, але психологічно це доставляє вагітній великий дискомфорт.

вагітність і статеве життяСтатеве життя під час вагітності- дуже важлива частина відносин пари. Але якщо на час вагітності від неї доведеться відмовитися, це не означає, що ваші відносини повинні зіпсуватися. До того ж секс можна замінити іншими формами близькості – наприклад, еротичним масажем. Адже і майбутній мамі, і її чоловікові в період очікування дитини ще більше хочеться ніжності, тепла, розуміння і, як наслідок, тілесного контакту.

Крім цього, за 9 місяців вагітності вас з чоловіком повинні зблизити інші емоції, духовні, а не тільки фізичні: турбота про майбутнє малюка, любов до нього і чарівне передчуття його появи на світ. Все це здатне зробити будь-яку пару ще більш гармонійною, а сексуальна сторона вашого життя обов’язково повноцінно відновиться після народження дитини і, можливо, стане ще яскравішою, ніж була до вагітності.

Нічого я не хочу…
Перший триместр вагітності нерідко ускладнюється таким станом, як токсикоз. Напади нудоти, погане самопочуття, сонливість, підвищена втомлюваність, а разом з цим і дратівливість через сплеск гормонів – в такому випадку вагітна жінка може відмовлятися від сексу. Чоловікові при цьому важливо зрозуміти свою дружину і не наполягати.

Дивіться також

як сказати чоловікові про вагітність

Як оригінально сказати чоловікові про вагітність

Запідозривши у себе перші ознаки вагітності, дівчата зазвичай не поспішають ділитися цим зі своєю другою …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *