Головна / Сім'я та діти / Вагітність і пологи / Як розпізнати перші ознаки вагітності ще до початку затримки

Як розпізнати перші ознаки вагітності ще до початку затримки

перші ознаки вагітностіПісля зачаття в організмі жінки відбуваються фізіологічні зміни, які проявляються незвичайними симптомами. На самому початку ці прояви слабкі, не всі жінки на них звертають увагу. Однак корисно знати про найбільш типові перші ознаки вагітності, щоб не сплутати цей стан зі звичайним нездужанням і не розпочати лікування, яке може завдати шкоди майбутній дитині. Перші тижні внутрішньоутробного розвитку – це дуже відповідальний період, тому жінці важливо знати, які перші ознаки вагітності ще до появи затримки.

Як розпізнати перші ознаки вагітності до затримки місячних

Значення раннього розпізнавання вагітності

Якщо жінка з нетерпінням чекає настання цього стану, то вона чуйно реагує на будь-які зміни, що відбуваються в її організмі. Природно, вона прагне дізнатися якомога більше про способи розпізнавання вагітності в самому її початку.

У перші тижні розвитку зародка у нього закладаються найважливіші органи. Неправильна поведінка мами (занадто інтенсивні заняття спортом, підвищена нервозність, вживання алкоголю, куріння) можуть згубно позначитися на здоров’ї майбутнього малюка. Особливу небезпеку становлять інфекційні захворювання.

Жінка, яка бажає народити здорового малюка, повинна з перших же днів вагітності внести в своє життя деякі обмеження. Їй необхідно відмовитися від вживання спиртного, а також міцної кави, слід більш відповідально підходити до харчування. Вагітним не можна нервувати, перенапружуватися фізично. Якщо з’явилося нездужання і довелося звернутися до лікаря, треба попередити його про свій можливий стан, щоб він врахував його при призначенні ліків.

Зачаття може бути і не запланованим (наприклад, контрацепція виявилася невдалою або жінка помилилася в розрахунку безпечних днів). Перші ознаки вагітності підкажуть, що відбулася несподівана подія, їй слід бути обережною, щоб не нашкодити малюкові. Якщо жінка народжувати не має наміру, то зможе зробити ранній аборт, уникнути токсикозу і інших нездужань, які доводиться терпіти до проведення звичайного аборту на більш пізніх термінах.

Коли з’являються перші симптоми вагітності

Запліднення яйцеклітини відбувається тільки після овуляції, яка при 28-денному циклі настає приблизно в його середині. Можливі невеликі відхилення в термінах зачаття через наявність індивідуальних особливостей фізіології у жінок, а також існування відмінностей в активності сперматозоїдів у чоловіків. Однак можна з упевненістю сказати, що намагатися виявити достовірні ознаки раніше, ніж через тиждень після статевого контакту, не має сенсу.

ознаки вагітностіКоли доцільно проводити тест на вагітність

Тест на вагітність рекомендується робити не раніше, ніж за 2-3 дні до початку затримки. А деякі виробники взагалі попереджають, що результат буде достовірним, тільки якщо перевірку провести в перші дні затримки.

Нудота як один із симптомів вагітності

Якщо використовувати тест раніше, то результат може виявитися псевдонегативним. Тобто зачаття відбулося, але рівень гормону, який виділяється зародком (ХГЧ), ще занадто низький. Найбільшою точністю володіють більш дорогі струменеві тести. Необхідно суворо дотримуватися інструкції, так як при неправильних діях результат може бути хибнопозитивним.

Аналіз крові на ХГЧ для визначення вагітності

Достовірний результат аналізу на гормон можна отримати тільки через 10-12 днів після статевого акту. Запліднена яйцеклітина повинна встигнути закріпитися в матці, тільки після цього хоріон (зародкова оболонка) починає виділяти ХГЧ (хоріонічний гонадотропін людини). Кожному тижню вагітності відповідає певний рівень гормону, більш високий, ніж у невагітних жінок.

Однак і ця ознака не є абсолютно точною, так як підвищення рівня гормону відбувається не тільки при вагітності, але також і при захворюваннях нирок або цукровому діабеті.

Ознаки патологічної вагітності

Якщо тест дає позитивний результат, а аналіз на ХГЧ показує вміст його в крові нижче норми, це говорить про те, що вагітність є позаматковою. Особливо небезпечно, коли плід починає розвиватися в трубі матки. Стан, при якому відбувається розрив труби, небезпечний для життя жінки. Тому необхідно якомога раніше виявити таку патологію і видалити плід. Ознаками неправильного закріплення зародка буває поява переймоподібних болів з одного боку низу живота, а також незначних кров’янистих виділень.

Можлива завмерла вагітність, коли зародок перестає розвиватися і гине, при цьому викидня не відбувається, плід також доводиться видаляти оперативним шляхом. Така патологія виникає, якщо у жінки є полікістоз яєчників або підвищений рівень андрогенів в організмі. Ранньою ознакою вагітності, що завмерла стає низький рівень ХГЧ в крові.

Існує така аномалія, як помилкова вагітність. При цьому ознаки настільки реальні, що жінку важко переконати в її самонавіюванні.

Ранні ознаки зачаття

Всі ознаки вагітності, що з’являються до затримки місячних, не є абсолютно достовірними, вони лише дозволяють зробити припущення про ймовірне її настання.

До них можна віднести наступні прояви:

  • Нудота, блювота і інші симптоми токсикозу. Вони з’являються приблизно через 3-4 тижні після зачаття. У цей час у жінки виникає непереносимість окремих запахів (наприклад, парфумерних ароматів або запаху м’ясного бульйону), а також незвичайні смакові пристрасті (любов до солоних огірочків, солодощів).
  • Сонливість і швидка стомлюваність, зниження артеріального тиску, нездатність зосередитися, ослаблення пам’яті.
  • Часта зміна настрою. Бажання плакати по самому незначному приводу.
  • Зміна характеру виділень. Якщо жінка не вагітна, то перед настанням місячних білі стають більш мізерними і густими. Після того, як відбулося запліднення, рівень прогестерону (гормону жовтого тіла, що залишається в яєчнику після овуляції) залишається високим. Завдяки цьому активізується робота залоз шийки матки, що виробляють слиз. Виділення буквально з перших днів вагітності стають рясними, прозорими і рідкими.
  • Кровотеча імплантації. У виділеннях можуть ненадовго з’явитися крапельки крові. При цьому особливо чутлива жінка відчуває слабку біль в нижній частині живота. Такі симптоми виникають в момент впровадження плодового яйця в ендометрій матки. Якщо кровотеча відбувається безпосередньо перед очікуваними місячними або збігається з ними за часом, їх іноді приймають за менструацію. В інших випадках жінки приймають їх за міжменструальні кровотечі. Необхідно знати, що припустити настання вагітності можна, якщо такі «менструації» є занадто мізерними і нетривалими.
  • Набухання і болючість молочних залоз. Зміни в їх стані відбуваються відразу після зачаття. До затримки може потемніти шкіра навколо соска, на ареолах стають більш помітними горбки. Іноді з’являються прозорі жовтуваті виділення з соска (молозиво).
  • Запори, відчуття розпирання внизу живота.
  • Почастішання сечовипускання, цистит. З настанням вагітності у жінок різко знижується імунітет. Таким способом організм «підлаштовується» до нового стану, роблячи все, щоб не відбулося відторгнення плоду. Зниження імунного захисту призводить до посилення сприйнятливості до бактерій і вірусів. Тому на самому початку вагітності загострюються запальні процеси (зокрема, в сечовому міхурі). Можуть почастішати простудні захворювання.

Не варто забувати, що ці ознаки неспецифічні. Нудота і блювання можуть виникати також при кишкових захворюваннях (гастриті, коліті), отруєннях, сильних переживаннях. Непереносимість запахів буває навіть при грипі. Захоплення солодким виникає при нервовому стресі.

Важливо не сплутати зміни в молочних залозах з симптомами захворювань. Якщо біль стає нав’язливим, з’являються ущільнення, червоніє шкіра грудей, необхідно обов’язково відвідати мамолога.

Базальна температура при вагітності

ознаки вагітності по температуріОднією з перших ознак вагітності є сталість показників базальної температури у жінки після зачаття. Правда, виявити їх можна тільки в тому випадку, якщо вимірювання проводились тривалий час (протягом декількох циклів) в попередній період.

Вимірюють базальну температуру ректально. Це дозволяє виключити вплив на показники різних зовнішніх факторів. Процедура проводиться вранці в один і той же час. При цьому жінка ще повинна перебувати в ліжку. За зміною температури можна дізнатися, коли сталася овуляція, так як вона в цей момент досягає максимуму (37 °). Якщо запліднення не відбувається, температура знижується. А якщо відбулося зачаття, вона залишається злегка підвищеною.

Молочниця на початку вагітності

Природне зниження імунітету може спровокувати появу або загострення молочниці. Виникненню захворювання сприяє також зміна стану мікрофлори піхви через посилення обсягу виділень. Недолік корисних лактобактерій призводить до розмноження в організмі грибків Кандіда.

Однак молочниця виникає далеко не у всіх вагітних жінок. Все залежить від стану імунітету і особливостей гормонального зсуву, що відбувається в організмі. Тому не можна вважати наявність молочниці достовірним способом встановлення факту зачаття.

 

Дивіться також

секс під час вагітності

Чи можна вагітним займатися коханням і як часто це робити

У давні часи вважалося, що секс необхідний тільки для продовження роду. А значить, під час …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *