Головна / Відносини / Як стати впевненою в собі? Дієві поради

Як стати впевненою в собі? Дієві поради

як стати впевненою в собіСучасній людині впевненість в собі просто необхідна. Впевнена в собі людина викликає такі ж почуття і в оточуючих. Якщо вона демонструє знання і вміння, то їй сміливо довіряють важливі справи і високі посади.

Але що робити, якщо впевненість не народилася разом з вами, а, навпаки, своєю поведінкою ви демонструєте сором’язливість і скромність? Потрібно дізнатися як стати впевненою в собі дівчиною.

Кожна людина – коваль своєї долі і свого щастя. І якщо для щастя вам потрібна блискуча кар’єра, то впевненість у собі вам просто необхідна. Відповідь на питання: як стати впевненою в собі часто збігається з порадами про те, як підняти самооцінку. Робота над собою – це важка щоденна праця, що полягає в постійному дотриманні деяких простих правил. Одним людям це дається легко, а від інших вимагає величезних зусиль.

Правило 1. Зовнішній вигляд. Впевнену в собі людини видно відразу: пряма спина, струнка постава, впевнена хода, спокійні рухи. Важливо не тільки прямо ходити, але і сидіти. Перебуваючи в транспорті, на роботі, за комп’ютером, за столом – всюди потрібно тримати королівську позу. Така людина вселяє довіру і впевненість у тому, що вона може повести за собою. Жести повинні бути скупими. Численні помахи руками дають відчуття нервозності. Дуже важливо, щоб ви не робили зайвих рухів. Позбудьтеся звички смикати предмети, човгати ногами, стукати пальцями по клавіатурі. Якщо ваші руки нікуди подіти, то заховайте їх за спиною. Це старий спосіб королів, який дозволяє зберегти гордовиту поставу і вселити впевненість в собі.

Не можна забувати про міміку, і тим більше, посмішку. Впевненість в собі демонструє зовнішній вигляд. У спілкуванні з підлеглими він повинен бути офіційним, а для колег – привітним. Зустрічайте людей з легкою посмішкою, незалежно від їх статусу. У розмові дотримуйтеся ділового тону.

Ще одним важливим елементом є одяг. Діловий костюм схиляє до ділового спілкування. Легкі романтичні вбрання викликають бажання флірту. Підбирайте одяг відповідно до свого статусу. Слідкуйте за бездоганністю свого зовнішнього вигляду. Всі деталі вашого одягу повинні бути на своєму місці. Не варто зловживати вбраннями, які утрудняють ваші рухи і змушують постійно думати про можливість пікантних ситуацій.

Наприклад, вам траплялося, збираючись на роботу, виявляти, що гудзик на вашій сукні ось-ось відірветься? Які були ваші відчуття протягом робочого дня? Швидше за все, ви часто перевіряли наявність цього гудзика, хвилюючись за наслідки цієї ситуації. Природно, що ваша поведінка в цьому випадку не була впевненою.

Про важливість зовнішнього вигляду може розповісти ще один приклад. Катерина – директор школи. Звернулася до психолога по допомогу, так як постійно спостерігає зневажливе ставлення до себе та своїх колег. Щоб розібратися в ситуації, психологу не знадобилося багато часу. Увагу спеціаліста привернув зовнішній вигляд дівчини. Коли з’ясувалося, що саме так Катерина одягається на роботу, то причина зневажливого ставлення до стал очевидною. Дівчина полюбляла романтичний стиль одягу: короткі спідниці, глибокі вирізи, туфлі на високих підборах. Протягом робочого дня директор більше думав про те, щоб правильно сісти, тримати в порядку виріз на грудях, а не про чітке керівництво. Природно, що її поведінка збігалася зі стилем одягу. Вона здавалася зворушливою, беззахисною, ніжною. Таке сприйняття керівника не схиляло до ділового спілкування, а тим більше, до підпорядкування.

Правило 2. Спілкування на рівних. Виробіть в собі звичку спілкуватися на рівних з будь-якою людиною. Зовсім неважливо, це начальник, або простий підлеглий. Розмовляти з людьми потрібно таким чином, щоб не демонструвати гординю, але і не підлещуватися перед іншим. Люди не краще і не гірше один одного. Вони просто можуть мати різний статус. Це не повинно впливати на їхнє ставлення один до одного. Людина може стати по-справжньому впевненим в собі, якщо інші люди сприймають його як рівного. Не повинно бути страху перед іншою людиною, Навіть якщо він займає дуже високий пост. По-справжньому ділове впевнене спілкування не вимагає запобігань.

Правило 3. Чіткі відкриті думки.
Потрібно вчитися висловлювати свої думки точно і чітко. Для цього достатньо правильно формулювати думки, ще до їх озвучування. Якщо ви виробите впевнену внутрішню мова, то вона дуже швидко може перейти в зовнішнє. В такому випадку краще вчитися не «мимрити», а говорити чіткими простими реченнями. Навіть якщо трапився якийсь промах, ви повинні відповідати за свої вчинки прямо, без запобігань, вибачень, страху.

Пам’ятайте героїню Ірини Муравйової зі знаменитого фільму «Москва сльозам не вірить», яка вчила свою сором’язливу подругу: «ляпати, але ляпай впевнено, тоді це називається точкою зору». Ця думка недалека від істини, так як впевненість мови говорить про наявність власної точки зору, навіть якщо вона не зовсім правильна і не збігається з точкою зору начальства.

Правило 4. Підвищення самооцінки. Питання, як підняти самооцінку, хвилює велика кількість людей. Деякі поради психологів багатьом здаються неприємними. Основна суть їх у тому, щоб не тікати від неприємних ситуацій, а йти їм назустріч. Якщо, діалог з окремими людьми боляче ранить ваше самолюбство, все одно потрібно впевнено йти на цей конфлікт. Не можна боятися, потрібно свідомо впевнено готувати себе до будь-яких діалогів, навіть не дуже приємним.

 

Ще одна риса боляче вдаряє на самооцінку людини – жалість. Якщо шкодувати себе, то ніколи неможливо виробити в собі впевненість. Не потрібно жаліти себе за зайву вагу, набагато продуктивніше розлютитися на свою бездіяльність. В цьому випадку ви, можливо, зробіть якісь кроки. Жалість ж викличе сльози, негативне ставлення, нарікання на долю, особливості статури і не більше того. Жалість те саме з боягузтвом і слабохарактерностью, що абсолютно не відповідає позиції впевненого в собі людини.

 

Допоможе стати впевненіше в собі і відповість на питання, як підняти самооцінку, проста вправа: «Добре-погано». Суть його в тому, щоб шукати в оточуючих людях і собі якомога більше хорошого. Подивіться на себе в дзеркало. Знайдіть все найкраще, що є в вас, починаючи від довгих пухнастих вій, і закінчуючи стрункими ніжками. Ви побачите, як щедро природа обдарувала вас. Це ж вправу діє і по відношенню до вашого внутрішнього світу. Підійде весь арсенал: вміння писати вірші, шанобливе ставлення до людей, математичні здібності, бажання любити. Усвідомлення своєї чудовості різко підніме вашу самооцінку, допоможе стати впевненіше.

Залишається тільки зрозуміти, чому такий прекрасний чоловік ходить з опущеною головою. Адже у вас є всі можливості, щоб бути впевненим в собі. А, значить, сміливіше! Підніміть голову, випряміть спину, виробіть впевнений тембр голосу і тверду ходу, підберіть відповідний стиль в одязі і зробіть впевнений крок назустріч своїй долі.

Дивіться також

як підвищити самооцінку жінці

Як підвищити самооцінку жінці будь – якого віку

Впевненість і високий рівень самооцінки впливає на те, наскільки ефективно особистість діє в соціумі і …

2 коментарі

  1. досить таки корисні поради,візьму до уваги.

  2. Цікаві поради. Треба перевірити дієвість.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *