Головна / Відпочинок / Особливості користування сауною

Особливості користування сауною

     Сауна, або баня – один з найефективніших способів очищення й оздоровлення організму. Саме слово «баня» походить від латнського «бальнеум» – прогнати біль, хворобу. Благотворний вплив банної процедури на людину багатогранний і складається з ряду складних процесів, що розвиваються під впливом різних факторів (тепла, води).

     Як правильно користуватися сауною. У сауні температура вища, ніж у звичайнй російській бані. Новачкам спочатку треба паритися при температурі 65-70 °С. Після кількох сеансів темпертуру для жінок можна підвищити до 80 °С, для чоловіків – до 90 °С. Вологість має бути до 15%. Низька вологість і висока температура в сауні – гарантія приємного перебування на припілку. Для підтримання сухої жаркої атмосфери треба обмежити або зовсім виключити подавання води на камені у печі. Підвищення температури у парній досягається нагріванням сухого повітря розпеченим камінням або електронагрівачем.

      Для підвищення температури тіла треба піднятися на верхній припілок: температура у натопленій сауні підвищується на 20 °С на кожні 50 сантиметрів по висоті приміщення.

     У парильні сауни не миються, а виконують цю процедуру в окремому приміщенні, обладнаному душем. Не можна користуватися березовим віником, оскільки листя в атмосфері сауни пересихає і відпадає. Якщо віник часто замочувати, підвищується вологість повітря у сауні.

     Як правильно паритися в сауні. Помитися під душем, витертися на сухо і зайти до парної. На сильно нагрітий припілок покласти рушник або простирадло і лягти на нього. Ноги підняти на підставку вище голови.

     Оптимальна тривалість перебування у парній при температурі 90 °С і відносній вологості 10% становить від 8 до 12 хв, відпочинок у передбаннику – 2-5 хв. Новачкам радять відпочивати 8-10 хв.

     Коли ви добре пропотіли, за 2-3 заходи можете поплавати у басейні або прийняти холодний душ. Слід пам’ятати, що новачкам варто звикнути як до банного жару, так і до охолодження в басейні або в інший спосіб. У басейн слід заходити спокійно, без різких рухів. Переохолоджуватися не можна, оскільки навантаження на організм уже було на припілку в парній.

     Якщо температура води у басейні нижча як 10-15 °С, замість плавання краще тільки пірнути. Відчувши свіжість, знову лягайте на припілок на 1-2 хв. Потім вийдіть у передбанник, відпочиньте, загорнувшись у рушник чи простирадло.

Поки відпочиваєте в сауні подбайте про безпеку своєї домівки. Відеоспостереження, сигналізацію та домофон встановлять досвідчені фахівці.

    Якщо ви не прагнете схуднути у сауні і бажаєте поповнити витрату води, а разом й утамувати спрагу, можете випити 2-3 склянки чаю, мінеральної води або соку протягом усієї процедури або після неї. Їсти в суані не бажано, хіба щось легке, на зразок фруктів чи овочів. Дуже добре в сауні робити процедури для краси – маски для волосся та пілінг для тіла. Цікаві рецепти масок ви знайдете тут. Скраб для тіла можна приготувати з кавової гущі й добре розтерти його по тілу після останнього перебування в парній, а потім змитися під душем. Це зітре з тіла усі мертві клітини та шлаки, які вийшли з організму під час парки.

    Приємного парування!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *